top of page

Tuto stránku postupně doplňuji o nové informace pro zájemce o mou letní fotovýstavu v klášteře Chotěšov na Plzeňsku. Pokud máte nějakou speciální otázku, můžete se mi ozvat na e-mail pvapenik@centrum.cz, rád odpovím a případně odpověď doplním i sem pro ostatní.

943 Srdce zapadajícího slunce - FINAL MID.jpg

Kde se výstava koná?
Výstava se uskuteční v neobyčejném prostoru konventu barokního kláštera v Chotěšově nedaleko od Plzně (asi 18 km).

Jak se do Chotěšova dostat?
Chotěšovem vede hlavní silnice Plzeň - Domažlice a klášterní komplex je přímo u této silnice. Autobusová zastávka je rovněž na hlavní silnici a klášter je od ní asi 7 minut pěšky. V Chotěšově je rovněž železniční zastávka na trati Plzeň - Domažlice, která vede paralelně s hlavní silnicí, po pěšině ve směru železnice pokračující na Domažlice je možné dojít zkratkou z maličkého nádraží přímo ke klášteru asi za 5 minut.

 

Kdy budu výstavu instalovat?

 

Obrazy bych měl přivézt do kláštera již v sobotu 13.7., instalace by měla probíhat od úterý do čtvrtka (16.-18.7.) Nemůžu ovšem zaručit, že budu přítomen po všechny tři dny; když půjde vše dobře, odhaduji, že během dvou dnů by mělo být hotovo. Těsně před zahájením vernisáže (19.7. cca od 15:00) bude ve výstavním sále probíhat speciální focení pro virtuální prohlídku.
 

Kdy je výstava otevřena?
 

Otevírací doba budovy konventu:

Po až Pá 9:00 - 15:00

So - zavřeno, v objektu se většinou konají svatby

Ne - 13:00 - 15:00

Výstavní sály jsou součástí prohlídkového okruhu, v pracovní dny s elektronickým průvodcem, v neděli s živým průvodcem.

P.S.: Budu se snažit po dohodě s pořadateli v průběhu výstavy zajistit aspoň nějaký víkendový termín, kdy by bylo možné se na výstavu přijít podívat.

Kolik stojí vstupné?
 

Výstava je součástí prohlídkového okruhu, plné vstupné za celý prohlídkový okruh je 150,- Kč, snížené pak 100,- Kč.  Je praktické mít na mobilu nainstalovou čtečku QR kódů, pod kterými je spousta informací o jednotlivých zastaveních v klášteře v rámci "elektronického průvodce", a i já plánuji, že u každé mé vystavené fotky by měl být QR kód, díky kterému si budete moct přečíst i některé podrobnosti, zejména případná mezinárodní ocenění, které daná fotka získala, stejně jako její "výstavní historii", pro případné zájemce o fotografie tu bude k dispozici i cena.

Kdy budou komentované prohlídky s autorem fotek?

Bude upřesněno podle dohody s pořadatelem. První komentovanou prohlídku bych ale chtěl udělat ve zjednodušené formě jako součást vernisáže v pátek 19. července. Hned o týden později, tedy v pátek 26. července, bych byl rovněž rád k dispozici, především těm, kteří nestihli vernisáž nebo jim vyhovuje mít víc klidu, než vernisáž běžně skýtá.

Kde se dá na místě zaparkovat, najíst či přespat?

Parkoviště je hned za areálem kláštera (odbočka doleva při příjezdu ve směru od Plzně).

Restaurace, občerstvení - přímo v Chotěšově je situace poněkud neutěšená: V pracovních dnech funguje bývalá pizzerie přímo na hlavní ulici kousek od autobusové zastávky, kde se vydávají od 10 do 14 hodin hotová jídla. Odpoledne a večer funguje hospoda "Na rohu" dole ve městečku v Mantovské ulici (každý den od 16:00 do 21:00, v pátek a v sobotu až do půlnoci). Nedaleko od hřbitova je pak další hospoda, která mívá otevřeno od 17:00, ani tady se ale standardně nevaří. Kafe a nějaký zákusek je možné si dát na hlavní ulici u autobusové zastávky v Dobřanské pekárně. Standardní restaurace je ale možné najít spíš v nedalekém Stodě nebo Dobřanech.

Ubytování - obávám se, že v tomto ohledu je situace ještě méně utěšená, než pokud jde o jídlo a pití. Doporučuji opět spíš blízké Dobřany nebo Stod.

Co vše na výstavě uvidíte?

 

Základ výstavy tvoří fotografie z posledních několika let, z nichž většina nebyla ještě nikdy veřejně vystavena. Jde o směs různých žánrů (výtvarná fotografie, street, architektura, cityscape, atd.), k vidění jsou fotografie barevné i černobílé, většinou formátu 70x50cm, v některých případech i větší. Řada z vystavených fotek získala v posledních čtyřech letech ocenění na mezinárodních fotografických soutěžích (New York, Paříž, Tokio, San Francisco, Londýn, aj.), některé byly vystaveny na mezinárodních skupinových výstavách (Vermont, Berkeley, Paříž, Glasgow, Čhung-čching)

Co si na výstavě můžete koupit?

Protože letos poprvé moje výstava sestává stoprocentně z řádně adjustovaných fotografií, budou na prodej (se dvěma výjimkami) všechny vystavené kusy. Pokud by zájemci o fotografii nevyhovoval rozměr nebo forma fotografie, případně fotografie již byla rezervována, bude samozřejmě možné přidělat fotografii přesně podle přání, jediným limitem je vždy maximální počet autorských tisků, který má každá fotografie v příslušné "edici" přesně určena (většinou 10ks + 2ks pro osobní potřebu autora). Budete-li mít zájem o kteroukoli z vystavených fotek, neváhejte mě kontaktovat na e-mailu pvapenik@centrum.cz nebo na telefonu +420 739 360 488.

 

Jak bude probíhat vernisáž?

Ve stejný čas budou probíhat vernisáže dvou výstav - jedné fotografické (moje expozice) a druhé grafické (výstava grafika Milana Bauera). Úvod bude společný v reprezentativních prostorách krásně zrenovované Kapitulní síně, zde by měl být obecný úvod a krátká hudební produkce. Pak se návštěvníci vernisáže přesunou do obou výstavních sálů, na chodbě mezi oběma sály bude připraveno malé občerstvení. Zároveň bude možné projít si volně přístupné prostory konventu. Cca v 18:00 (čas ještě upřesním přímo na vernisáži) bych rád uspořádal pro zájemce malou, asi půlhodinovou komentovanou prohlídku vystavených fotografií. Vernisáž by měla skončit mezi 19:00 a 19:30. Kdo z návštěvníků vernisáže nebude mít individuální odvoz, může pak využít vlak do Plzně s odjezdem ve 20:12 hod., případně autobus do Plzně (terminál Hlavní nádraží) s odjezdem ve 21:01 hod.

Co zajímavého je k vidění v okolí Chotěšova?

Křížový vrch - poutní kostel a rozhledna (7 km)

Plzeň - krajské město (18 km)

Kladruby - klášter (21 km)


Horšovský Týn - státní hrad a zámek (26 km)

Plasy - klášter (40 km)

Bude postupně doplňováno.


 

Mapa Chotěšov 1.jpg
Mapa Chotěšov 2.jpg
bottom of page