top of page

Výstava Jedním obrazem, jednou větou

Obsah: 52 fotografií většinou formátu 70x50cm pořízených v období od minulé dobřichovické výstavy, tj. v letech 2018 až 2020.

Termín konání: 20. srpna - 31. prosince 2020. Ve čtvrtek na Silvestra se uskutečnily poslední dvě individuální (a pohříchu vlastně nelegální) prohlídky výstavy za krásného přirozeného osvětlení výstavního sálu a v úplném soukromí. Děkuji všem, kteří se přišli na výstavu podívat osobně nebo si prohlédli kompletní e-katalog výstavy. Během prvních lednových víkendů výstavu rozeberu a většina fotek bude tak nadále k vidění jen u mne doma. Kdo by si chtěl nějakou z fotografií zakoupit, jsou nyní už k volnému rozebrání podle výstavního ceníku (viz níže). Druhé kolo soutěže vylosuji během prvního víkendu nového roku.

Místo konání: Výstavní sál a přilehlá chodba zámku v Dobřichovicích (residence Řádu Křižovníků s červenou hvězdou) Křižovnické náměstí 1 (u dobřichovického mostu přes Berounku). Z vlakového nádraží trvá cesta k zámku asi 15 minut.

Vernisáž: proběhla ve čtvrtek 20. srpna od 18:00 do 21:00 a zúčastnilo se jí cca 70 návštěvníků. Podrobnější informace o vernisáži včetně fotografií najdete v blogovém článku Hattricková vernisáž.

Komentované prohlídky: Veřejné komentované prohlídky byly ukončeny prohlídkou z neděle 11. října.

Vstup na výstavu je zdarma.

E-katalog výstavy:

Aby bylo možné prohlédnout si vystavené fotky bezpečně i bez osobní návštěvy, připravil jsem kompletní e-katalog výstavy, kde je všech 51 vystavených fotografií i s doplňujícími texty. Není to sice takový zážitek jako vidět fotky naživo, ale je to aspoň něco.

​​Prodej autorských tisků:

Výstava je prodejní, ceny vystavených fotografií jsou uvedeny v tabulce ve výstavních prostorách i zde v přiloženém pdf souboru, který si můžete stáhnout.

Aktualizováno 1. ledna 2021

informace jsou postupně doplňovány a upravovány
Jedním_obrazem_jednou_větou_-_plakát_
Plakát nový termín.png

Výstava Třicet tváří světla

Obsah: 30 fotografií představujících různé varianty světla použitých na mých snímcích. Pouze čtyři z vystavených obrazů už byly součástí některé z dřívějších výstav, ostatní měly svou výstavní premiéru. Většina fotografií měla formát obrazu 70x50cm, největší vystavená fotka pak 100x70cm.

Termín: 17. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Divadlo v Horních Počernicích, Votuzská 379.

Vernisáž: Konala se ve středu 17. června od 18:00, zúčastnilo se jí cca 60 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Během výstavy jsem uskutečnil 6 komentovaných prohlídek, poslední z nich 5. srpna. 

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná v otevírací době místní divadelní kavárny. 7. srpna odpoledne byly fotografie odinstalovány.

Soutěž pro návštěvníky: Soutěž byla vyhodnocena a všichni účastníci byli informováni o výsledku.

​Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

Výstava Exploze, reflexe a víry

Obsah: 26 fotek, většinou ve formátu 70x50 cm. Součástí expozice byly vybrané fotografie z dlouhodobých cyklů Kouzelná zahrada, Tváře Berounky, Skryté světlo a Infračervené řeky.

Termín konání: 29. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Foyer ČSOB Plzeň, Americká 60.

Vernisáž: Konala se v pondělí 29. června v 18:00, byla spojena s komentovanou prohlídkou a zúčastnilo se jí cca 50 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Vzhledem k tomu, že výstava se konala v běžném provozu bankovní pobočky, komentované prohlídky se neuskutečnily.

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná po celou provozní dobu pobočky. Vystavené fotografie byly odinstalovány 10. srpna ráno.

​​

Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

B1 Vystava Petr Vapenik MID.jpg
bottom of page